Cukura līmeņa svārstību konstatēšana

Cukura līmeņa svārstību konstatēšana

Vai jums ir cukura līmeņa svārstības asinīs?

Diabēta kontrole ar insulīnu nav vienkārša. Jūs cenšaties lietot veselīgu uzturu, veicat fiziskus vingrinājumus un lietojat nozīmētās zāles, bet cukura līmenis asinīs tik un tā svārstās. Tas patiešām var sagādāt grūtības. Jūs nejūtaties labi, jo piedzīvojat cukura līmeņa svārstības un to sekas. Jūtaties noguris vai aizkaitināts, dažkārt jums ir nomāktības sajūta.

Jums jāprot konstatēt cukura līmeņa svārstību simptomus, lai jūs varētu veikt atbilstošas darbības un zinātu, kā tādā gadījumā jārīkojas. Tagad ir laiks rīkoties.

Vispirms vērsieties pie ārsta, un viņš jums ieteiks izmaiņas, kas palīdzēs labāk sadzīvot ar diabētu; izlasiet mūsu diabēta kontrolsarakstu un apdomājiet, kurus tā punktus jūs gribētu apspriest ar ārstu.

Cukura līmeņa svārstības nebūt nenozīmē to, ka darāt kaut ko nepareizi, jo šādām svārstībām var būt vairāki iemesli:

Tālāk uzskaitīti daži faktori, kas izraisa cukura līmeņa svārstības asinīs. Izvēlieties faktorus, kurus jūs gribētu apspriest ar savu ārstu nākamās vizītes laikā.

Manas zāles:
Vai pašreizējā ārstēšana ir jums vispiemērotākā?
Dažas cukura diabēta zāles, tostarp insulīni un to devas, ietekmē cukura līmeni asinīs un dažādiem cilvēkiem var radīt atšķirīgus rezultātus. Pat tad, ja precīzi izpildāt visus ārsta norādījumus, Jums tomēr var būt kāpumi un kritumi. Jūs neesat viens. Galvenais, lai jūs justos drošs un apmierināts ar diabēta kontroles procesu. Varat pajautāt savam ārstam, vai zāļu devas ir piemērotas un vai nav citas, jums labāk piemērotas ārstēšanas iespējas?

Mans uztura plāns:
Varbūt ārsts var ieteikt kādas izmaiņas jūsu ēdienkartē, kuras būtu jums labāk piemērotas?
Labam diētas plānam ir jābūt atbilstošam jūsu dienaskārtībai, ēšanas paradumiem un ārstēšanai. Palūdziet ārstu izstrādāt jums piemērotu uztura plānu, kas papildinātu cukura diabēta ārstēšanu un palīdzētu sasniegt vēlamo cukura līmeni asinīs.

Kad es nejūtos labi:
Varbūt pašreizēja vai hroniska slimība ietekmē cukura diabēta terapiju?
Parasta saaukstēšanās vai pat tikai alerģija var ietekmēt cukura diabēta ārstēšanu ar zālēm un traucēt vēlamā cukura līmeņa sasniegšanu asinīs. Pastāstiet ārstam par visām savām kaitēm. Nedaudz mainot pašreizējo ārstēšanu, ir iespējams to pielāgot, lai labāk regulētu cukura līmeni asinīs slimības laikā.

Mans aktivitātes līmenis:
Vai jūsu fiziskā aktivitāte ietekmē cukura līmeņa regulēšanu asinīs?
Regulāri fiziskie vingrinājumi un veselīgs uzturs kopā ar atbilstošu/ individualizētu diabēta kontroli ir labs līdzeklis pret cukura līmeņa svārstībām. Konsultējieties ar ārstu par to, kāda veida un intensitātes fiziskie vingrinājumi jums būtu piemērotāki. Ārsts jums sniegs padomu, ja būs nepieciešamas kādas izmaiņas fiziskajā slodzē, uzturā vai diabēta ārstēšanā ar zālēm, lai sasniegtu labāku cukura līmeņa līdzsvaru asinīs.

Reizes, kad jūtos slikti vai esmu stresā:
Apspriediet ar ārstu savu stresa līmeni un emocionālo labsajūtu, jo šie faktori var ietekmēt glikēmijas kontroli.
Tādas hroniskas slimības kā diabēts ārstēšana rada emocionālu slodzi. Jūs neesat viens, daudzi diabēta slimnieki bieži izjūt ar šo slimību saistītu stresu un nemieru. Ikdienas uztraukums par cukura līmeņa izmaiņām asinīs var radīt nomāktību. Konsultējieties ar ārstu, jo viņš/-a var jums palīdzēt, atbilstoši pielāgojot cukura diabēta medicīnisko terapiju.